سوالات متداول

ADSL مخفف عبارت Asymmetric Digital Subscriber Line به معنای. “خط اشتراک دیجیتال نامتقارن “است سرعت این سرویس ها از سرعت ۱۲۸Kbps تا ۱۶۳۸۴kbps ارایه می شود . با استفاده از این فناوری مشتری می تواند روی خط تلفن ثابت خود و با استفاده از مودم +ADSL2، ارتباط اینترنت برقرار نماید. در این سرویس کاربران از پهنای باند مشترکی استفاده می نمایند.

دسترسی به اینترنت با حداکثر سرعت ۳ برابر بیش از حداکثر سرعت در روش ADSL و با پوشش‌دهی بالاتر
امکان ارایه خدمات برای مشترکانی که در فواصل دورتر از مراکز مخابراتی قرار دارند
صرفه‌جویی در مصرف برق نسبت به روش ADSL
ضریب خطای پایین‌تر در جلوگیری از ایجاد خدشه در مکالمات صوتی
کاهش زمان شروع اولیه به هنگام ارتباط با اینترنت از حدود ۱۰ ثانیه به ۳ ثانیه ،امکان ایجاد پیوند تطبیق سرعت به هنگام تداخل امواج و جلوگیری از قطع شدن ارتباط به هنگام مزاحمت امواج رادیویی، تغییر درجه حرارت، وجود رطوبت و دیگر عوامل محیطی

سرویس آزما در مرکز مخابراتی یا مجتمع و برج مورد نظر راه‌اندازی شده باشد آزما در مرکز مخابراتی مورد نظر فعال و دارای امکانات قابل ارایه باشد.
امضای شرایط استفاده از خطوط پرسرعت آزما انجام گرفته باشد.
خط تلفن کاربر عادی (مسی ) باشد.
برای مشترکین حقیقی:
تایید فرم های درخواست سرویس و خدمات همراه با فرم شرایط استفاده از سرویس های DSL
تصویر کارت ملی مشترک
برای مشترکین حقوقی:
کد اقتصادی، شناسه ملی و شماره ثبت
مهرو امضای فرم های درخواست سرویس و خدمات همراه با فرم شرایط استفاده از سرویس های DSL
تصویر کارت ملی رابط

در حال حاضر امکان ارایه سرویس اینترنت پرسرعت تنها بر روی خطوطی وجود دارد که در سرتاسر مسیر ، از مرکز مخابرات تا محل کاربر ، مسی باشند. چنانچه خط تلفن مشترک در مسیر خود PCM (انشعابی)، فیبر نوری (ONU) و یا ریموت (Remote) باشد استفاده از سرویس +ADSL2 را نخواهد داشت . بر این اساس، برای استفاده از این سرویس، داشتن خط تلفن بر روی بستر کابل مسی ضروری­ست. لازم به توضیح است که شرکت آزما برای مجتمع­هایی که خطوط آنها امکان دریافت سرویس +ADSL2 ندارد و تعداد مناسبی از واحدهای مسکونی آنها نیازمند اینترنت هستند، با نصب تجهیزات اختصاصی در محل مجتمع، این امکان را فراهم آورده است که این دسته از مشتریان نیز بتوانند مانند سایر مشترکین از سرویس +ADSL2 بهره­مند شوند.
خطوط فیبر:
مراکز مخابراتی، در مناطق پرتراکم از فیبر نوری برای ارایه خطوط تــلــفـن به مشترکین خود استفاده می‌کنند. رایج‌ترین مثال در برج‌های جدید می‌باشد که مخابرات درنــزدیــکـی برج یا داخل برج، یک سوییچ مخابراتی کم‌ظرفیت نصب می‌کند و با فیبر نوری به سوییچ اصـلی مرکز متصل می‌شود. در این حالت کیفیت خطوط بسیار خوب است و ارتباط از طریق dialup نــیــز با سرعت مناسب صورت می‌پذیرد اما از آن‌جایی که برای ارایه خدمات +ADSL2 نیاز به وجود ارتباط “ســیم”ی از محل تجهیزات شرکت PAP تا محل مشترک به صورت یکپارچه می‌باشد، به دلیل وجود فیبر نوری در میانه مسیر، امکان ارایه سرویس+ADSL2 غیرممکن می‌شود. مــراکــز Remote نــیــز مــشابه حالت فوق است، با این تفاوت که معمولاًَ مرکز مخابراتی برای یک نــاحیه خود، محلی را تهیه می‌کنند و یکMDF کوچک در آن ایجاد می‌کنند. همچنین شماره‌های تلفن توسط فیبر نوری از مرکز مادر به این محل منتقل می‌شود.
خطوط PCM:
اگـــر مرکز مخابرات ظرفیت کافی نداشته باشد که به هر کاربر دقیقاً یک زوج سیم از مرکز مخابرات کشیده شود، یک زوج سیم تا محلی (برای مثال سر یک کوچه یا یک برج) کشیده می‌شود و یک PCM BOX ســر خــط گـذاشته می‌شود تا از همین یک خط تعداد زیادی خط منشعب شود و به هر کاربر یــک خــط مــنشعب شده داده شود. اصطلاحاً تعداد خط تلفن در سالن MDF بر روی یک زوج سیم Multiplex مــی‌شــود و در طــرف دیــگــر مــجـدداًDeMultiplex شده و تعداد خط منشعب شده تــحــویـل می­شد. بنابراین خط مذکور ظرفیت انتقال دیتا و مکالمه را به طور همزمان ندارد. لذا روی چنین خطی نمی‌توان۲+ ADSLارایه نمود.اتصال به روش Dialup نیز با خطوط PCM سرعت کمتری خواهد داشت.

هدف غلبه گام‌به‌گام بر چالش‌هایی است که انتقال ترافیک صوتی را بر روی بستر شبکه‌های تلفنی با خطر روبه‌رو می‌سازد. از این‌رو پیمودن این مسیر، لازمه تضمین موفقیت پروژه های ویپ سازمانی است. مکالمات تلفنی مبتنی بر IP، تفاوت‌های بنیادینی با ارتباطات داده دارند و کیفیت این مکالمات ارتباط تنگاتنگی با کیفیت شبکه دارد. به‌طوری‌که هرگونه تاخیر در تبادلات سطح شبکه، افت کیفیت محسوسی را به همراه خواهد داشت. التزام مدیران شبکه به ارتقای کارایی LAN، خطوط و تجهیزات دسترسی به شبکه گسترده، و به‌کارگیری ابزارهای مدیریت و کنترل کیفیت، شرط موفقیت پروژه‌های ویپ است.

در گذشته ای نه چندان دور، پیشگامان عرصه های علمی به این نتیجه رسیدند که می توان یک سیگنال را به صورت دیجیتال و در یک مسافت طولانی ارسال نمود. بدین منظور می بایست قبل از ارسال سیگنال، آن را با استفاده از یک مبدل آنالوگ به دیجیتال(ADC)، دیجیتال و سپس ارسال و در نقطه پایانی انتقال، با استفاده از یک مبدل دیجیتال به آنالوگ(DAC) مجددا” آن را به آنالوگ تبدیل نمود.فن آوری ویپ نظیر آنچه اشاره گردید کار می کند شبکه های مبتنی‌ بر پروتکل TCP/IP از بسته های اطلاعاتی IP تشکیل می گردند، که شامل یک هدر ( برای کنترل ارتباطات ) و یک paylaod به منظور مبادله داده می باشند. فن آوری VoIP از بسته های اطلاعاتی IP به منظور حرکت در شبکه و رسیدن به مقصدنهائی استفاده می نماید.

سرویس آزما در مرکز مخابراتی یا مجتمع و برج مورد نظر راه‌اندازی شده باشد آزما در مرکز مخابراتی مورد نظر فعال و دارای امکانات قابل ارایه باشد.نحوه پیاده سازی سیستم شما به شرکت ارائه دهنده خدمات VoIP ئی که انتخاب می کنید بستگی دارد. اغلب شرکت های VoIP به شما اجازه دانلود سیستم نرم افزاری خود را به صورت مستقیم می دهند – فرایندی که کمتر از یک ساعت زمان می برد- بنابراین شما می توانید سریعاً از سیستم استفاده کنید. اگر سیستم شما چندین خط، چندین داخلی، یا پهنای باند اختصاصی دارد شما ممکن است برای تنظیم آن نیاز به کمک گرفتن از افراد متخصص داشته باشید.

بله، در سال های اولیه، هنگامی که استفاده از VoIP در حال همه گیر شدن بود، بسیاری از کاربران نگران از دست رفتن بسته ها "packet loss" صوتی که باعث افت کیفیت صدا می شود، بودند اما با استفاده از یک اتصال اختصاصی با پهنای باند مناسب می توان از این نگرانی ها کاست. امروزه با سریعتر شدن اتصالات اینترنت، صدا به خوبی منتقل می شود و کیفیت صدا به خوبی یک تلفن ثابت است.

یک ماشین مجازی می باشد که در یک مرکز داده قرار گرفته است. سرورهای گروه آزما می‌توانند سرعتی تا ۸۰ مگابیت بر ثانیه دانلود و آپلود کنند.یکی از ویژگی های منحصر به فرد سرور های مجازی گروه آزما اینست که در هنگام خرید می‌توانید مشخصات CPU, RAM, Disk سرور خود رابه همراه سیستم عامل مورد نظر را انتخاب کنید تا روی سرور شما نصب شود.به علت اتصال دائمی این سرورها به اینترنت، این محصول برای ارائه‌ی خدمات و سرویس‌های آنلاین بسیار مناسب است.این سرورها طیف وسیعی از نیازهای کاربران را مرتفع می سازند.

این دو سیستم کاملا متفاوت هستند. در صورتی که شما با لینوکس کار نکرده باشید، احتمالا شما نیاز به یک VPS ویندوز دارید تا بتوانید در محیط گرافیکی از آن استفاده کنید.

بله. این امکان بدون محدودیت وجود دارد (البته در ارتباط با سرعت دانلود باید توجه کنید که ممکن است سروری که از آن دانلود می‌کنید، محدودیت سرعت را تنظیم کرده باشد)

نوع هاردهای استفاده شده با SSD های موجود در بازار متفاوت است، اما سریع‌ترین هاردها در انواع خود است به طوری که سرعت هاردها و کانکتورهای متصل به هاردها در VPS های ارائه شده در گروه آزما، در مجموع سرعت بهتری از SSD به شما می‌دهد