سرویس های ADSLواژه ADSL مخفف کلمه Asymmetric Digital Subscriber Line به معنای خط مشترک دیجیتال نامتقارن می باشد که استفاده همزمان از تلفن و اینترنت را برای کاربران فراهم می سازد. این تکنولوژی در دهه ی اخیر تمام نیازهای کاربران خانگی و تجاری را برای اتصال به شبکه جهانی اینترنت با توجه به اتصال بر روی بستر خطوط تلفن فراهم نموده است و در حال حاضر پر مصرف ترین و معتبرترین روش اتصال به اینترنت می باشد. در این روش با نصب تجهیزات پیشرفته در مرکز مخابراتی، کاربر بدون نیاز به پرداخت هزینه ی تلفن می تواند در تمام ساعات شبانه روز از اینترنت پر سرعت استفاده نماید. در فناوری ADSL از پهنای باند فرکانسی در سیم های مسی، که در حالت عادی بدون استفاده است، برای ارسال و دریافت داده ها استفاده می شود. با توجه به این نکته نباید مکالمات صوتی و ارسال و دریافت اطلاعات، تداخلی با هم داشته باشند که در واقع هم همین طور می باشد. استفاده از ADSL هیچ گونه هزینه ای به قبض تلفن اضافه نخواهد کرد و کاربر فقط به صورت ماهیانه مبلغ تعرفه اینترنت را پرداخت خواهد نمود.

شرکت ارتباطات فرهنگ آزما به‌عنوان با در اختیار داشتن بستری مناسب جهت ارائه‌ سرویس ADSL با پوشش خدمات خود در مجتمع های مسکونی و تجاری، سرویس اینترنت پرسرعت را با شرایط ویژه ای ارائه می‌نماید.

به قیمت‌های فوق 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده اضافه می‌شود.

منظور از آستانه مصرف منصفانه (Fair Usage Policy) حداکثر میزان تبادل ترافیک مجاز در یک دوره از سرویس با سرعت اسمی سرویس می‌باشد.

• پس از رسیدن به آستانه مصرف منصفانه، سرعت سرویس‌ به حد قانونی مندرج در مصوبه ۲۶۶ سازمان تنظیم مقررات تغییر می‌کند. و مشتریان می‌توانند با خرید حجم اضافه و یا تمدید سرویس جدید با سرعت اسمی سرویس استفاده نمایند.

• خرید ترافیک اضافه، مطابق مصوبه ۲۶۶ با انتخاب بسته‌های ترافیکی امکان‌پذیر است.

• منظور از ترافیک هر دوره، مجموع ترافیک دریافتی و ارسالی در آن دوره است.

• در سرویس‌های فوق قابلیت انتقال ترافیک (FUP= آستانه مصرف منصفانه (از یک ماه به ماه بعد وجود ندارد.

• مصرف هر گیگ از محتوای داخل کشور، معادل یک دوم (۱/۲) مصرف هر گیگ از محتوای خارجی "اینترنت" محاسبه می‌شود.

•هزینه‌ راه‌اندازی و نصب این سرویس‌ها ۱۵,۰۰۰ تومان است.

•مبلغ مالیات بر ارزش افزوده به سرویس‌ها اضافه خواهد شد.

• با توجه به این که سرعت دریافت اطلاعات (سرعت دانلود) بر اساس کیلوبایت بر ثانیه نمایش داده می‌شود، برای تبدیل سرعت‌ سرویس‌های‌ بالا به کیلوبایت بر ثانیه باید سرعت سرویس را به عدد ۸ تقسیم کنید.

• برای اطلاع از شیوه محاسبه تعرفه خدمات اینترنت پرسرعت آزما بر اساس مصوبه ۲۶۶ سازمان تنظیم مقررات می‌توانید مطالعه فرمایید.

• خدمات ارائه شده به مشترکین شرکت آزما، مطابق ضوابط مصوب شده در جلسه شماره ۱۷۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی، مشمول توافق‌نامه سطح خدمات یا (SLA) خدمات ارتباطات داده‌ها می‌شود.

شرح پارامتر مقدار تعهد آزما
مقدار حداکثر مجاز (PLR) بر اساس توافق‌نامه سطح خدمات-پارامتر a ۳%
مقدار حداکثر میزان تاخیر مجاز (Latency) بر‌ اساس توافق‌نامه سطح خدمات-پارامتر b ۱۵۰ میلی ثانیه
مقدار پهنای باند تضمین شده (CIR) برابر است با میانگین پهنای باند ارسال و دریافت، تقسیم بر ضریب تسهیم - پارامتر c ۰.۱۲۵
میانگین زمان بازیابی و تعمیر و برقراری مجدد خدمت (MTTR) ۷۲ ساعت